Google bankrotuje a Microsoft zachraňuje!

Vydáno: 01. 04. 2006 | Autor: Alena Špinarová | 361 slov | Internetový marketingInternetový marketing

Je to bohužel tak přátelé, internetová jednička GOOGLE vyhlásila k dnešnímu dni částečný bankrot.

Hlavním důvodem je, jak jistě všichni tušíte, neopatrné zacházení s finančními prostředky, zkupování velkého množství jiných firem a nedávný spor s vládou United States of America ohledně vydání logů. Jelikož Google nezaplatilo 25 miliard amerických dolarů za porušení soudního nařízení, nedobrovolně nad ním byla vyhlášena nucená správa a s tím i bankrot.

V následujících hodinách dojde k postupnému odstavení všech služeb poskytovaných Googlem a to platí i pro oblíbený vyhledávač na Google.com. Možná již se tak stalo.

Oblíbená jednička nejen na poli operačních systémů – Microsoft zvažuje o záchraně Googlu a získání jeho technologií, které by dále mohl použít v nových Windows Vista, který vyjdou již za velmi krátkou dobu, začástkem roku 2007. Microsoft rovněž hodná použít získané technologie k naprostému monopolu na poli vyhledávačů, pro jeho MSN.

Nakonec příjemnější zpráva:
Yahoo.com se hodlá sloučit s Dmoz.org a získat tím jeho hodnotný katalog s dobrovolnými editory. To samozřejmě znamená, že obsahem Yahoo! Directory budou ještě kvalitnější odkazy, za ještě lepší “vstupné”, které údajně bude činit symbolickou částku, a to pouze 400 USD za negarantovaný zápis do Yahoo! Directory.

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky