Google koupil SEO / SEM firmu!

Vydáno: 18. 04. 2007 | Autor: Alena Špinarová | 254 slov | SEOSEO

Je to až neuvěřitelné, ale to je tvrdá realita. Google si zakoupil SEO / SEM firmu. My tedy budeme doufat, že žádné FAQ k dané SEO firmě neunikne, když je pod stejným „šéfem“.

Pro pochopení co se vlastně stalo začneme hezky od začátku..
Google zakoupil v minulých dnech obří firmu DoubleClick, jež se orientuje na internetovou reklamu. Google tak dle jiných získává na internetu 80% zastoupení v internetové reklamě (což je mimochodem už skoro monopol). DoubleClick však také vlastní firmu Performics, která se orientuje na Search Engine Marketing, zejména tedy na PPC (má certifikát Google Qualified Company) a SEO. Google tedy získal poprvé i SEO firmu, což je tak trochu řekněme „podivné“, stejně jak o tom píše SearchEngineJou­rnal.

Nepředpokládám sice, že by měla Performics takto skutečnou výhodu v podobě bližších znalostí techonologií a procesů Google, ale určitě to poměrně dobře zapůsobí na zákazníky (což bude asi ten hlavní problém). Jen tak mimochodem, mezi její klienty patří opravdové špičky typu America Online, Motorola..

Nechtěli byste si nechat spravovat kampaně a dělat SEO od firmy, kterou přímo vlastní všemocný vyhledávač Google na který se klient chce zaměřit ?

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky