Google PageRank definitivně aktualizován

Vydáno: 28. 02. 2006 | Autor: Alena Špinarová | 363 slov | SEOSEO

Google PageRank byl po několika dnech aktualizován. Porovnával jsem výsledky z různých data center a u většiny webů se PageRank na všech datacentrech shoduje, proto tedy aktualizace skončila.
Psal jsem o začástku aktualizace v příspěvku Probíhá aktualizace Google PageRank!

Jelikož poslední aktualizace byla v říjnu 05, tato v únoru 06, další PageRank update se tedy očekává cca. v červnu 06. Uvidíme, zdali mi předpověď vyjde.

Bohužel však to, že se zvedne Toolbarový Google PageRank neznamená moc, je to výhodné pro výměnu odkazů, což je dobrý a rychlý ukazel pro vybírání stránek k výměně. Samotné zvýšení Toolbarového PageRanku totiž nemá žádný vliv na pozice na google.com, alespoň já jsem žádnou změnu pozic s updatem nezaznamenal. Pozice se totiž na googlu znatelně mění až když Vám updatuje backlinky (zpětné odkazy). To samozřejmě přímo souvisí s PageRankem, ale tím skutečným a ne jenom Toolbarovým. Zde je tedy vidět krásně rozdíl: web má PageRank, ale 0 zpětných odkazů. Člověk si řekne, hmm, zajímavé:-)

To je také důvod, proč má tento web PR 5, ale Google ještě nestihl (za 2 měsíce) spočítat cca. 1700 zpětných odkazů, zatím ukazuje 0. Což samozřejmě znamená, že pozice u hlavních klíčových slov jsou hodně vzadu. Jyxo a Morfeo jsou proti tomu rychlíci, ty musím pochválit (a nejen za dobré pozice). Doufám tedy, že si Google pospíší a přidá na tempu. Zatím je podle mých měření v počítání backlinků nejpomalejší (spolu se Seznamem).

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky