Google.cz již bez přesměrování na .com

Vydáno: 09. 09. 2006 | Autor: Alena Špinarová | 388 slov | SEOSEO

Google.cz se již nepřesměrovává na Google.com, nyní tedy naleznete přímo na doméně google.cz hlavní Googlovy služby, např. hledání ve web stránkách, hledání obrázků , reklamní programy Adwords a Adsense , vyníkající program Google Desktop apod.

Zaujala mě česky psaná stránka přehledu hl. Google domén s vlajkami.

Další z nezbytných kroků pro rozšíšení v naší málé zemičce byl vykonán.
Bude se určitě pokračovat na překladech zbývajících stránek z angličtiny do češtiny, čímž se Google přiblíží neanglicky mluvícím Čechům a mohlo by to mít mírný vliv v grafech podílů českých vyhledávačů v refererech. Google říká, že již nyní používá (použilo) Google 2 ze 3 českých uživatelů. Google se také nechal slyšet, že v ČR bude mít v blízké době pobočku (IMHO o cca. 25 lidech), jejíž účelem bude nabízet AdWords a poskytovat podporu českým uživatelům a zákazníkům.

Očekávám, že za 1 rok vzroste podíl Googlu v ČR na cca. 45% na úkor ostatních tuzemských vyhledávačů, což rozšíření SEO jen prospěje. Necháme se překvapit dalším vývojem, o kterém Vás budu poslušně informovat :-)

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky