Microsoft LIVE Search ohromí svět!

Vydáno: 12. 09. 2006 | Autor: Alena Špinarová | 460 slov | SEOSEO

Microsoft právě spustil nový vyhledávač, Live.com, s kterým chce dostat konkurenci na kolena. Po cca. 2 -3 měsících testování, kdy byl Live.com v beta verzi se může pochlubit skutečně dobrými výsledky, a to jak z pohledu designu, tak z pohledu použitelnosti a i relevance výsledků .

Když se podívám na úvodní stránku fulltextového vyhledávače Live, příliš mě nezaujme, díky pusté krajině okolo vyhledávacího políčka pro klíčové slova. Na stránce výsledků je to již o poznání lepší. Aby také ne, když je to stejné uspořádání jako má Google (že by náhoda ?). Mě to ovšem nevadí, alespoň bude zažité rozhraní pro vyhledávání a uspořádání i počty reklam – placených odkazů, který jsou tam stejně jako na Google.

Jak je na tom kvalita výsledků hledání ?
Nemohu si stěžovat, relevantní weby jsem našel takřka vždy na předních místech a na špatný web, který by byl na 1. stránce u vysoce konkurenčních slov jsem nenarazil. Dosti výsledků je podobných jako na Google (zřejmě podobné algoritmy), což mě utvrzuje v tom, že algoritmus řazení výsledků je na hodně dobré úrovni.
Zkuste si schválně vyhledat klíčové slovo SEO v českých stránkách :)

Co potěší je česká jazyková mutace, takže Live útočí i na Česko.

Co se stane po vydání Windows Vista ?
Očekávám, že na MSN.com se objeví výsledky přímo z Live a to v příštích dnech, takže se rychle Live Search rozšíří. Pokud si Microsoft zabuduje hledání v Live jako výchozí vyhledávač (jako že to udělá), bude mít hned o známost svého nového vyhledávače postaráno.

Live je protkaný JavaScript hračkama, například je to viditelné u horního menu, či u procházení výsledků v hledání obrázků..

Co říkáte na Microsoft Live Search, líbí se Vám a co výsledky ?

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky