Seznam.cz se nám zbláznil

Vydáno: 07. 02. 2006 | Autor: Alena Špinarová | 230 slov | SEOSEO

Dnes sednu k PC a co nevidím, výsledky ve fulltextu Seznamu se nám rapidně změnily. Zejména u nových webů, které nemají velký počet kvalitních zpětných odkazů. Avšak, ať porovnávám weby jak chci, nic mi nesedí. Web, který dané klíčové slovo takřka neobsahuje má lepší pozici než web, který je na dané slovo plně optimalizovaný. A co více, S-Rank také má nižší než optimalizovaný web. S-Rankem to tedy není, není pravda, že pokud je lepší, je lepší i pozice. A to jestli je v Seznam katalogu odkaz také vliv nemá.

Po hodině porovnávání jsem dospěl k závěru, že prostým přenastavením vah to nebude, jsou sice starší weby s větším počtem zpětných odkazů na lepších místech, ale ne zase tolik a ne všechny. Někde spíše bude v novém algoritmu chyba, protože není normální, aby zcela nerelevantní weby byly před těmi relevantními.

Doufám, že si to páni programátoři brzo opraví, nerad bych viděl na lepších místech weby, které na SEO úplně kašlou, i prostý uživatel je tím velmi zmaten.

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky