Šokujte! Link Baiting - metoda SEO

Vydáno: 15. 02. 2006 | Autor: Alena Špinarová | 416 slov | LinkbuildingLinkbuilding

Jedna z nejlepších metod pro získání velkého počtu zpětných odkazů na web či blog je Link baiting.

Co je Link baiting ?
Celkem nová metoda, jak dosáhnout toho, aby na Vás odkazovaly davy. Množství zpětných odkazů, které můžete získat jsou závislé na tom, jak kvalitní článek, který má za úkol šokovat, napíšete. Ano, šokující článek, nebo také novinka, která překvapí, je efektivní metoda pro zvýšení zpětných odkazů.

Politici tuto metodu používají celkem často, zvláště v době před volbami je to patrné. Jeden vyvolá kauzu, ostatní se toho chytí a je z toho mediální aféra. Je to celé záměr, upoutat pozornost a získat voliče!

Jak na Link baiting ?
Nejprve musíte mít skvělou myšlenku, nebo převratnou novinku, zkrátka, něco co upoutá pozornost natolik, že o tom napíší jiní a přidají odkaz na prvního autora. Platí zásadní pravidlo, že ten, kdo je první, vyhrává.

Příkladem může být již tolik zmiňovaný web MillionDollarHomePage.com. Pro ty kteří neví o co jde: Alex Thew, student, chtěl získat peníze na studia, a tak ho napadlo, že si udělá stránku, kterou po jednotlivých pixelech rozprodá, za dolar pixel. Nikdy ve snu by ho asi ani nenapadlo, že to uvede i CNN. Vydělal si tak svůj milion dolarů, a je jak se říká “za vodou” :-)

Jaké jsou druhy Link baitingu ?
Pozitivní a negativní. Pozitivní je ten, který přináší něco užitečného, např. veledůležitou informaci, novinku. Negativní je ten, který uráží určitou osobu, firmu, stranu. Pokud o někom napíšete, že je ten největší vůl na světě, použijete pikantní slovíčka, můžete se těšit na ráznou odpověď. V ČR takové lidi co rádi urážejí a napadají různé skupiny, např. teenagery a lamy, máme také. Jmenovat však raději nebudu.

Mají vyhledávače rádi Link baiting ?
Ale ovšem, Link baiting “chytí” pozornost lidí.
Sám Matt Cutts, vývojář Googlu, prohlásil, že Link baiting není vůbec špatná myšlenka.

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky