Úvod do psaní úspěšných textů pro e-shop II

Vydáno: 15. 09. 2011 | Autor: Radim Karlach | 652 slov | CopywritingCopywriting

Jak psát úspěšný text pro internetové stránky a obchody? V minulém díle jsme si zdůraznili osvědčené pravidlo internetového obchodování, které lze výstižně strnout do okřídleného výroku „Obsah je král“. Ano, právě text, ačkoli to nemusí být na první pohled zřejmé, je rozhodujícím faktorem pro uzavření obchodu na internetu.

Bez textu to opravdu nejde

Bez textu nemůže být žádný e-shop ani web skutečně úspěšný, což platí i v případě, že se obchodům na některých netextovaných webových stránkách zdánlivě daří. To je nejčastěji způsobeno tím, že v dané branži schází dostatečná konkurence. Stačí však, aby se mezi konkurenty tohoto dosud úspěšného webového projektu objevil šikovně textově optimalizovaný e-shop nebo web, který přináší zákazníkům potřebné informace náležitě poutavou a motivující formou a respektuje pravidla SEO. Takový web potom snadno ovládne nejen samotný prodej, ale také pořadí vyhledávačů.

Text jako potrava pro roboty

Text na internetových stránkách je totiž nejen nejdůležitějším aspektem pro formování postojů uživatelů (rozhodujících se, zda koupí či nekoupí), ale představuje také velmi zásadní „potravu“ pro tzv. roboty neboli internetové vyhledávače. Mnoho majitelů e-shopů nebo stránek se mylně domnívá, že text je z hlediska pořadí ve vyhledávačích zcela podružnou záležitostí. Maximálně jsou ochotni uvažovat o vhodných klíčových slovech. Nic není vzdálenějšího pravdě! Špičkově optimalizovaný text je velmi důležitou složkou SEO a může Vás dostat na špice vyhledávačů!

Co ví jenom ti zkušenější

SEO neboli optimalizace pro vyhledávače vyžaduje od textaře, aby zachoval několik jednoduchých, ale naprosto stěžejních pravidel. Co tedy musí správný internetový text obsahovat? Čemu je dobré věnovat zvýšenou pozornost?

Dnešní část úvodu do psaní úspěšných textů pro web a e-shop tedy můžeme zakončit opakovaným doporučením, aby byla také optimalizační stránce jeho přípravy věnována náležitá pozornost. Jen tak dosáhnete skvělých výsledků.

Poslední komentáře

03.10.2011, 17:40 Autor : Janet

Enlightening the world, one helpful aitrlce at a time.

Reagovat

Zvyšte růst svého webu díky placeným článkům s Posts Genius

Přidat komentář

Přidejte svůj komentář:

  • Vaše jméno *:
  • E-mail *:
  • Zpráva *:
  • Spočítejte *: =

Odeslat

Kam dále?

Rubriky

Aktuálně

Newsletter

Odebírejte od nás tipy, triky a novinky z oblasti internetové reklamy. Neposíláme více jak 1 email měsíčně. Odhlášení možné kdykoliv.

RSS & Facebook

Štítky